Zeleninovo-ovocný šalát ako obed


 • Príprava
  30 minút
 • Celkový čas
  N
 • Servírovanie
  1
 • Ready In
  30 minút
najrecepty.eu

Čerstvý zeleninovo-ovocný šalát ako hlavné jedlo na obed, či večeru. Nasýti živinami – vitamínmi, minerálmi, enzýmami.

Ingrediencie

Zeleninovo-ovocný šalát ako obed

  Popis receptu

  Sušené hrozienka si vopred namočte do vody. Používam vlažno-studenú vodu a nechám ich namočené od rána do obeda, takže zhruba 5 hodín. Všetky suroviny sú čerstvé, nevarené.

  Krok1

  Zeleninu a ovocie postupne budete na seba vrstviť na tanieri. Choďte postupne v poradí, v akom som suroviny uviedla. Začnite mrkvou. Nastrúhajte ju a uložte na tanier. Urobte z nej akoby základ.

  Krok2

  Pokrájajte šalát. Dajte si ho koľko len chcete. Uvádzam množstvo zhruba 2 plné lyžice. Šalát rozprestrite na mrkvu.

  Krok3

  Nakrájajte paradajku a rozhádžte ju na šalát. Zasypte to postrúhaným zelerom.

  Krok4

  Ringlotu pokrájajte a dajte na ten zeler. Ak nemáte ringlotu, nevadí. Dajte namiesto nej slivky alebo persimonu (kaki). Posypte hrozienkami. Dávam jednu plnú, kopcovitú lyžicu hrozienok.

  Krok5

  Najemno nakrájajte kapustu a pridajte ju na tanier. Ak nemáte poruke červenú, dajte bielu. Najlepšia je tá skorá, letná, chrumkavá.

  Krok6

  Banán nakrájajte na kúsky, napr. na kolieska. Ako sa vám páči. Rovnako aj 2 malé datle nakrájajte a navrstvite to na kapustu.

  Krok7

  Dookola to ozdobte nakrájanými redkvičkami. Jablko nastrúhajte a hoďte ho hore do stredu. Ozdobte to po bokoch plátkami avokáda (olúpte ho a nakrájajte na pozdĺžne plátky). Hore na jablko dajte rozkrojenú datlu, posypte to posekanými (alebo pomletými) orechmi.

  Záver

  Ak máte žeruchu, dajte navrch zopár stvolov. Dávam tak do 10 kúskov jemných mladých stebielok. Pestujem ich vonku, v zemi, na slnku sa im dobre darí. Ak nemáte nejaké suroviny, netrápte sa. Buď ich úplne v tomto recepte vynechajte alebo ich niečím podobným nahraďte. Prajem dobrú chuť a pevné zdravie.

  Napísať recenziu